Dlaczego moje dziecko od urodzenia ma problemy z zaśnięciem?

Witam serdecznie! Moja córka, odkąd skończyła tydzień czasu, zaczęła mieć problemy z zasypianiem. Teraz ma 3,5 miesiąca i nadal to trwa. Przed każdą próbą usypiania jej, płacze, aż się zanosi, wygina się, wierzga nogami i tak przez 30 min, aż w końcu zasypia. Śpi przez 30 min, budzi się płacząc i nie może ponownie zasnąć. Przez kolejne godziny jest marudna, kwęka i nic jej się nie podoba. A więc ponownie próbuję ją uśpić i sytuacja znowu się powtarza:-( Na dwór, jak z nią wychodzę, to po kilku minutach płaczu zasypia, tylko, że troszkę dłużej śpi, od 1-2 godz. Najgorsze, jak na dworze pada albo tak jak teraz jest - wielki mróz, to z nią nie wychodzę. W domu jest Meksyk. Wieczorem po wielkim płaczu zasypia i budzi się do jedzenia co 3 godz. Czasami w nocy się kręci i kwęka, aż w końcu włączam suszarkę i ponownie zasypia. Proszę mi poradzić, co mam zrobić? Dodam, że wietrzę pomieszczenie, w którym śpi, łóżeczko jest z dala od kaloryfera, nie ma w nim telewizora. Już nie mam siły... Dziękuję za pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie:)

Maluszek w wieku Pani córeczki teoretycznie powinien spać i jeść:) Nie mniej jednak warto uwzględnić indywidualne zapotrzebowanie na sen i realizację tej potrzeby;)

W zachowaniu maluszka niepokojące jest prężenie się i ogólny niepokój, dlatego zachęcam do spotkania z terapeutą Integracji Sensorycznej, który pozwoli ocenić potrzeby malca oraz podjąć terapię, która ułatwi dziecku relaksację i odprężenie:)
Pani już doskonale rozumie potrzeby swojego maluszka:) i stara się mu pomóc, np. włączając suszarkę, której szum pozwala dziecku spokojnie spać:) Często dzieci zasypiają przy dźwięku suszarki, silnika samochodowego, odkurzacza, miksera, ponieważ dźwięki te kojarzą im się z czasem spędzonym w brzuszku mamy:)

Zachęcam do przypomnienia sobie, jak aktywną kobietą była Pani w czasie ciąży i jakiego rodzaju muzyki Pani słuchała:) Może okazać się, że szybki albo wolny chód wywoływał określone bodźce i wówczas dziecko woli być kołysane mocniej lub delikatniej przed zaśnięciem, lub wózku:)

Pozdrawiam