Dlaczego moje piersi nie rosną?

Witam, mam prawie 15 lat. Od wczoraj miesiączkuję. Martwi mnie fakt, że moje piersi stoją w miejscu, nie rosną. Nie mam nawet miseczki A. Moja mama i babcia miesiączkowaly już w wieku 12 lat. Czy moje piersi zaczną teraz rosnąć? Dodam, że jestem bardzo szczupła, bo mam 167 cm i waże 50 kg. To też ma jakieś znaczenie? Proszę o odpowiedź. Bardzo się martwię, że będę ''płaska''.
KOBIETA ponad rok temu

Witaj.

Wzrost piersi ma związek z wiekiem wystąpienia pierwszej miesiączki. U Ciebie tak naprawdę proces dojrzewania się dopiero rozpoczął, dlatego też myślę, że nie ma powodów do niepokoju, a piersi na pewno zaczną rosnąć.

To, że jesteś szczupła i wysoka o także ma znaczenie, gdyż z pewnością masz mniej tkanki tłuszczowej niż niższe i więcej ważące koleżanki. Dlatego też musisz poczekać, aż zacznie się rozwijać teraz właściwa tkanka piersi, czyli tkanka gruczołowa. A z wiekiem będzie się w piersiach z pewnością gromadzić także więcej tkanki tłuszczowej.

Pozdrawiam serdecznie