Dlaczego moje piersi się nie powiększają?

Mam taki problem, od 6 lat w ogóle nie rosną mi piersi. Zaczęły w 6 klasie rosnąć i na tym się skończyło. Całe gimnazjum nawet troszeczkę nie urosły, teraz mam 19 lat, kończę szkołę licealną, i wciąż to samo co było w 6 klasie. Wstydzę się bardzo siebie. Nie mam pojęcia co mogło spowodować to, iż one w ogóle mi nie rosną! Mam takie malutkie, że masakra:(, najmniejsze z klasy:(, a nawet i szkoły (najprawdopodobniej). Nosze staniki 75A, które mi odstają i o połowę są za duże na mnie:( i co jeszcze to są push-upy. Co mogę zrobić z tym problemem, abym normalnie zaczęła dojrzewać? Dodam jeszcze, że miesiączkę mam co miesiąc normalnie (choć nieregularną). Czy są jakieś leki, typu czegoś jak hormony na wzrost piersi? Jestem szczupłą osobą, ale to chyba nie powód aby piersi w ogóle nie rosły?Tym bardziej, że okres w którym zaczynają intensywnie rosnąć to 13-16 lat, a mi w tym okresie nic nie urosły i tak jest do dzisiejszego dnia. Bardzo chciałabym dostać hormony, ale nie mam 100% pewności, że lekarz mi je da:(.

Co mogę zrobić aby lekarz mimo wszystko dał mi je? Nawet na własną odpowiedzialność? Bądź co mogę innego zrobić, aby mi one wreszcie zaczęły rosnąć? Bo nie uważam tego za normalne skoro przez tyle lat mam zahamowanie wzrostu piersi:(.

Proszę o radę.

19 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Rozmiar piersi to kwestia indywidualna, zaprogramowana genetycznie. Piersi ulegają zmianom w okresie dojrzewania, aczkolwiek ostateczny kształt i rozmiar osiągają dopiero po ciąży i karmieniu piersią.
Myślę, że powinna Pani przede wszystkim odwiedzić lekarza ginekologa, który sprawdzi, czy u pani piersi rozwinęły się prawidłowo lub czy istnieją jakieś nieprawidłowości. Jeżeli małe piersi są wynikiem zaburzeń hormonalnych (niedobory hormonów) wtedy faktycznie zaleca się stosowanie hormonów. Jeżeli jednak gospodarka hormonalna u pani jest prawidłowa, tzn. miesiączkuje Pani regularnie, stosowanie hormonów absolutnie nie jest wskazane, bo spowodowałoby to wystąpienie powikłań, np. zaburzenia metabolizmu (przyrostu wagi, zaburzenia funkcjonowania innych narządów).

Pozdrawiam serdecznie