Dlaczego moje włosy stały się rzadsze?

Witam, Mam 26 lat i ostatnio zauważyłem, że moje włosy stały się bardzo rzadkie, jeszcze 5 lat temu moja czupryna była gęsta i bujna, ale teraz zaczynam mieć obawy. Wcześniej stosowałem żel do włosów - czy to może być spowodowane właśnie tym? Nie zauważyłem żeby włosy mi wypadały, ale stają się po prostu rzadkie. Włosy myję codziennie różnymi szamponami, nikt w mojej rodzinie nie ma problemów z łysieniem więc to nie jest raczej wina genów. Proszę o jakąś poradę. Mateusz
26 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
O łysieniu można mówić gdy liczba wypadających włosów przekracza sto w dłuższym okresie czasu. Rozumiem, ze u Pana na szczęście liczba wypadających włosów jest mniejsza.
Przyczyn nadmiernego wypadania włosów może być bardzo wiele. Niestety to że nikt z Pana rodziny nie miał takiego problemu o niczym nie świadczy.
Nadmierna stylizacja włosów może przyczyniać się do ich osłabienia i wypadania. Także ich częste mycie. Więcej znajdzie Pan między innymi w tym artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/srodki-stylizujace-ich-wplyw-na-wlosy
Warto wykonać również podstawowe badania laboratoryjne w celu wykluczenia niedokrwistości i chorób tarczycy.
Jeżeli problem będzie nadal narastał wskazana będzie wizyta u dermatologa.

Pozdrawiam