Czy przez czesanie na żel teraz wypadają mi włosy?

Mam 16 lat i mam poważny problem z moimi włosami - od paru miesięcy zaczynają mi wypadać! Przez 2 lata codziennie używałem żelu lub gumy i czasami suszarki, przez 1,5 roku było wszystko OK, a teraz już przez 5-6 miesięcy wypadają z cebulkami, zrobiły się one bardzo cienkie, jaśniejsze i wypadają. Gdy włosy są mokre to wyraźnie widać czaszkę - nie wiem co mam robić, myję je codziennie, a to nic nie pomaga, ostatnio pojawił się łupież. Od 2,5 miesiąca stosuje produkt witaminowy, ale to nic nie daje, jestem już zdesperowany, boję się, że pewnego dnia obudzę się całkiem łysy - proszę o pomoc! PS. Mam jeszcze jedno pytanie: słyszałem, że do 100 włosów dziennie wypada, ale czy razem z cebulką? Czy chodzi o łamanie się?

Witam serdecznie,

Niestety często nadmierna stylizacja włosów doprowadza do osłabienia ich struktury i nadmiernego wypadania. O łysieniu mówimy, gdy ilość wypadających włosów przekracza sto na dobę i nie ma znaczenia w jaki sposób wypadają.

Jeżeli dotychczasowe metody nie odniosły efektu warto zastanowić się nad wizytą u dermatologa. Być może wskazana będzie również wizyta u lekarza rodzinnego i wykonanie podstawowych badań.
Polecam Panu nasz portal w zawartych artykułach można odnaleźć wiele przydatnych informacji.

Przykładowo:
http://portal.abczdrowie.pl/srodki-do-stylizacji-wlosow-a-lysienie

Pozdrawiam