Wypadanie cebulek włosów podczas masażu głowy

Witam! Łysieję od jakichś 6 lat (zacząłem jak miałem około 18). Obecnie od dwóch miesięcy stosuje codziennie masaż głowy i zastanawia mnie jeden efekt, który otrzymuje. Podczas masażu wypadają mi cebulki włosów. Chyba cebulki. Takie małe (czasami trochę większe) kuleczki, które u mnie są żółte, a kiedyś były białe. Wypada mi ich różnie. Niekiedy nawet około 10, dokładnie nie liczyłem. Ile samych włosów mi do tego wypada, nie jestem w stanie stwierdzić, ponieważ od dłuższego już czasu ścinam się na zero. I moje pytanie brzmi, czy wypadanie cebulek podczas masażu to efekt pozytywny czy negatywny? Czy mogę go kontynuować, czy może jednak to nic nie daje i powinienem przestać? Jeżeli to ma jakieś znaczenie, to od dwóch miesięcy biorę również procerin, a do masażu stosuję jakiś indyjski olejek.

Witam serdecznie!

Przyczyn łysienia może być wiele i najlepiej w pierwszej kolejności ustalić z jakim typem łysienia mamy do czynienia u Pana. Po postawieniu rozpoznania możliwe jest włączenie leczenia. Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania wskazana jest wizyta u dermatologa. Do tego specjalisty nie jest konieczne skierowanie.

Jeżeli chodzi o wypadanie włosów to normą jest wypadanie do 100 włosów na na dzień, tak więc wypadanie 10 włosów podczas mechanicznych działań nie jest raczej dużym odchyleniem.
Natomiast trudno stwierdzić na podstawie samego opisu czy włosy na pewno wypadają z cebulkami (jeżeli tak to nie jest to korzystny objaw), czy widoczne zgrubienie to łożysko włosa. Również ten problem powinien rozstrzygnąć dermatolog.

Nie można wykluczyć że zwiększona liczba wypadających włosów nie jest związana ze stosowanym leczeniem, zdecydowanie najkorzystniej gdy leczenie jest dobierane przez specjalistę.

Pozdrawiam