Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów wraz z cebulkami?

Witam serdecznie, Mam nadmierny problem, który powoduje wypadanie włosów. Włosy wypadają wraz z cebulkami (potwierdzone po sprawdzeniu trichografem u trychologa). Włosy wypadają mi od 2/3 lat. W ostatnim czasie nasiliło się to do tego stopnia, że wystarczy, że włożę w nie rękę i same wychodzą ot tak. Badania tarczycy nie wykazały żadnych problemów na podstawie hormonalnej. Badania krwi są w porządku, żelazo również (przed 5 lat zmagałam się z zaawansowaną anemią i nawet podczas jej włosy mi nigdy nie wypadały tak jak teraz). Proszę o pomoc, jestem załamana, ponieważ nie mam prawie w ogóle włosów. W rodzinie nikt nie ma problemów z włosami i ich wypadaniem (łysieniem) oraz nie przyjmuje żadnych leków.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Alternatywy leczenia DCP

DCP to jedna z metod leczenia łysienia plackowatego. Czy są jakieś inne sposoby radzenia sobie z tym problemem? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Witam. Przede wszystkim zalecam wykonanie pełnej morfologii krwi oraz ocenę funkcji tarczycy. Wypadanie włosów często wiąże się z anemią lub niedoczynnością tarczycy, Poza tym warto stosować zdrową, bogatą dietę oraz kosmetyki wzmacniające do włosów z tendencją do wypadania. Warto udać się na konsultację do trychologa ,dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Skutecznym zabiegiem przy wypadaniu włosów jest mezoterapia igłowa skóry głowy wykonana w serii zabiegów.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy