Dlaczego na moim USG niewidoczna jest macica?

Chciałam się dowiedzieć, jaka może być przyczyna, jeśli nie jest widoczna macica na USG dopochwowym, jajniki widać, a macicy nie?
Proszę o odpowiedź
Dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Przyczyną niemożności uwidocznienia macicy w badaniu USG może być jej wrodzony brak - agenezja trzonu i/lub szyjki macicy.
Należy wziąć jednak pod uwagę to, że ultrasonografia jest badaniem subiektywnym i możliwa jest błędna interpretacja przez osobę badającą. W takim przypadku, dla pewności, zaleca się powtórne wykonanie badania przez innego specjalistę.