Dlaczego podczas badania USG mogą być niewidoczne jajniki?
Mam 19 lat i jestem kobietą, cierpię na pierwotny brak miesiączki (miałam tylko niewielkie plamienia). Od roku jestem pod opieką poradni endokrynologicznej. Niedawno miałam badanie USG i okazało się, że moje jajniki są niewidoczne - nie uzyskałam wyjaśnienia, dlatego się martwię. Co może być tego przyczyną? Proszę o odpowiedź.

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam,
nie mając dokumentacji zdjęciowej, nie mogę wyjaśnić przyczyny niemożności uwidocznienia Pani jajników. Jesli było to pierwsze USG narządu rodnego w Pani życiu, może to świadczyć o ich niewykształceniu, bądź niedorozwoju - niedostatecznym rozwoju.
Mogły zostać przesłonięte przez inne narządy, np. rozdęte gazem pętle jelitowe.
Faktyczną przyczynę pozna Pani pytając lekarza, który wykonywał badanie - ma Pani prawo to wiedzieć, lekarz nie może odmówić wyjaśnienia na wyraźną Pani prośbę.
Pozdrawiam