Dlaczego na teście ciążowym jest słabo widoczna druga kreska?

Witam. Okres miałam 2 Maja staramy się z partnerem o dziecko zrobiłam test 28 maja był pozytywny. Powtórzyłam w dniu spodziewane miesiączki druga kreska była mniej widoczna. Okres spóźnia mi się 4 dni. Dziś zrobiłam znowu test i jest druga kreska Ale też słabo widoczna. Nie wiem dlaczego. To by była moja pierwsza ciąża mam 26 lat i się boje

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie ma znaczenia intensywność kreski, jeśli jest to wynik pozytywny. Wskazana kontrola u ginekologa.
Pozdrawiam