Druga kreska na jednym teście ciążowym

Witam, mój okres spóźniał się ponad tydzień, zrobiłam test wieczorem który pokazał dwie kreski, rano postanowiłam go powtórzyć, a wtedy ku mojemu zaskoczeniu test pokazał jedną kreskę, po czym po kilku godzinach dostałam okres, ale jest on bardzo skąpy i nie taki jak zawsze, zrobiłam trzeci test który również wyszedł negatywnie. Czy mimo to mogę być w ciąży? Jeśli nie to skąd wzięła się druga kreska na pierwszym teście?

Magdalena StusiĹska

Nie jest Pani w ciąży- być może doszło do poronienia na bardzo wczesnym etapie zapłodnienia- dzieje się tak wcale nierzadko, z powodu nieprawidłowości jaja lub problemów z zagnieżdzeniem i nie musi oznaczać kłopotów z zajściem w ciążę na przyszłość.