Dlaczego nie mam okresu i jak leczyć nieregularny cykl?

Witam.Mam 20lat.Od 16r.Ż mam okres nieregularny.Spoźniał się co 2-3dni.Teraz nie ma go od 8dni i żadnych objawów.Zawsze bolały mnie piersi jak sie zbliżał-teraz nic.Jestem dziewicą więc ciąża odpada.Miałam po okresie iść do ginekologa aby dał mi tabletki antykoncepcyjne bo mam straszne bóle i chciałam zacząć zycie seksualne z partnerem.Tabletki przeciwbólowe niestety zaczynają nie działać,nawet te najsilniejsze przy dużych ilościach.Nie mam żadnego stresu w ostatnich miesiącach.Martwię się tylko

Nie mogę wykluczyć zaburzeń hormonalnych, które mogą być przyczyną nieregularnych cykli. Proszę iść do ginekologa, zrobi on właściwą diagnostykę i zaleci odpowiednie dalsze postępowanie.