Dlaczego obrzęk się powiększa po naderwaniu mięśnia w okolicy łydki?

Witam miałem wypadek i mam naderwany mięsień w lewej nodze w okolicy łydki i miałem sina nogę od kolana do połowy łydki ale widzę że opuchlizna tu schodzi a pojawiają się sine ślady wokół kostki oraz palce robią się fioletowe trochę czy to normalne że obrzęk tak się przenosi? Wizytę u lekarza mam w poniedziałek dopiero. Dostałem zastrzyki na rozrzedzenie krwi oraz maść i tabletki by ten obrzęk się wchłonął.

Lek. Tomasz Budlewski

należy ocenić czy doszło do ucisku struktur które jest widoczne w taki sposób jak powyższy opis. sądzę że konieczna jest wizyta u lekarza chirurga i być może wykonanie usg doppler.