Obrzęk na łydce, podobny do ugryzienia

Witam w sierpniu 2012 r pojawił mi się obrzęk na łydce lewej, wyglądało jak ugryzienie, oraz opuchlina od kostki w górę łydki,zaczęło pojawić się coraz więcej guzków podskórnych kolor czerwony później siny, stwierdzono rumień guzowaty , we wrześniu 2014 pojawiło mi się na prawej nodze przy kostce obrzęk i guzki podskórne czerwone i sine pózniej,ból stawów, stwierdzono też rumień guzowaty który się przemieszcza w górę łydki, czy to może być borelioza ?

Aleksander Ropielewski

Nie można wykluczyć, że to borelioza, jednak należy to potwierdzić badaniami, najlepiej metodą WESTERN blot.