Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rehabilitacja po naderwaniu mięśnia brzuchatego łydki

Schodząc ze schodów na skutek silnego skurczu łydki aż z bólu kucnęłam doznałam naderwania mięśnia brzuchatego łydki. Noga w gipsie, L-4, ból do dzisiaj. Zwróciłam do PZU o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu (ubezpieczenie grupowe) PZU odmówiło odszkodowania bo nie widzi przyczyny zewnętrznej a tylko zwyrodnienia mięśni. Może skurcz był przyczyną wewnętrzną, ale spowodował przyczynę zewnętrzną czyli nagłe przykucnięcie i naderwanie mięśnia. Kto ma rację ? Nie miałam komisji lekarskiej z PZU.
KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Aby odnieść się do omawianego problemu należałoby przeanalizować pełną dokumentację medyczną oraz zbadać pacjenta. Może Pani zakwestionować decyzję ubezpieczyciela oraz poprosić o stawienie się przed komisją lekarską.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy