Skręcenie i naderwanie odcinka lędźwiowego kręgosłupa

Witam.Mąz uległ wypadkowi w pracy .skręcenie i naderwanie odcinka lędzwiowego kręgosłupa,ponad miesiąc zwolnienia lekarskiego ,w tym dwa tygodnie rehabilitacji ,na lekach ketonal i tramal ,ubespieczyciel odmówil wypłaty odszkodowania bo to nie uszczerbek na zdrowiu ,troche nas to zaskoczyło ,jak mozna sie od tego odwołac ,

Ubezpieczyciel powołuje się na tzw tabele uszczerbku na zdrowiu . Jeśli nie doszło do trwałego uszkodzenia kręgu np złamania to może odmówić wypłaty powołując się na tabele. Odwołać się można do towarzystwa ubezp zawsze. Generalnie nie płaca za ból i cierpienia a za trwały skutek. Zawarte to jest w umowie ale kto czyta te umowy?