Dlaczego od miesiąca mam problemy z zasypianiem?

Dzień dobry. Mój problem wygląda następująco. Od około miesiąca mam problemy z zasypianiem. Otóż nawet gdy jestem bardzo zmęczona nie potrafię zasnąć. Przekręcam się z boku na bok i tak to godziny 2/3 a naprawde chcialabym zasnąc ale nie mogę. Mam 19 lat. Ostatnio w moim zyciu duzo się dzieję, czesto sie zamartwiam i mam sytuacje stresujące. Kiedy juz zasnę w nocy śniją mi się dosyc dziwne rzeczy tzn. smierć, pogrzeby bliskich dla mnie osob wiec sen bardzo mnie męczy tak że rano czuję się pół przytomna, a potrzebuję teraz byc wypoczęta, ponieważ zbliża się sesja. Jestem ciągle zmęczona, często miewam "gorsze" dni, ktore polegają na braku chęci do dalszego działania, przygnębieniu. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Witam!
Wygląda na podłoże nerwicowe, wskazana konsultacja psychologiczna lub psychiatryczna. W leczeniu psychoterapia. W związku z nadchodzącą maturą odradzam leczenie farmakologiczne, szczególnie "otumaniające"!
Powodzenia
W. Łuczkowski.