Jak mam leczyć moje problemy ze snem?

Od kilku tygodni mam problemy ze snem, które są bardzo męczące. Chodzi o to, że w trakcie snu, w środku nocy, potrafię się nagle obudzić, bo stwierdzam, że jestem już wyspana. Patrzę na zegar i kilka sekund później już śpię. Budzę się też gdy przekręcam się na bok, albo po każdym skończonym śnie. Różnych sytuacji jest jeszcze kilka. Co noc zaliczam około 5 takich pobudek. To jest bardzo męczące i codziennie czuję się nie wyspana.

Szanowna Pani,

budzenie się na koniec każdego cyklu snu (który u osób dorosłych trwa od 90 do 110 minut) jest sytuacją zupełnie naturalną. Tak naprawdę wszyscy ludzie wybudzają się kilka razy w ciągu nocy, ale większość z nas bardzo szybko zasypia i zupełnie tego nie pamięta. Nie powinna się tym Pani bardzo przejmować. Jeśli jednak dyskomfort związany z wybudzeniami nocnymi będzie się utrzymywać, to warto wybrać się na konsultację do psychologa.

Pozdrawiam i życzę zdrowia

Lech Popiołek

http://psychiatra-dzieciecy-krakow.pl/