Dlaczego odczuwam ból w zębach z plombami amalgamatowymi?

Dlaczego w czterech "6" w których przez jakieś 10-12 lat były czarne plomby amalgamatowe odczuwalny jest ból przy lekkim dotyku, naciskaniu i nagryzaniu? Wszystkie wymienione ze względów estetycznych. Po wymianie wspomniane dolegliwości. W zgryzie ok. W dwóch dolnych był tlenek cynku. W górnych nie. Tylko wymiana. Co jest przyczyną? Czy czeka mnie kolejny spory wydatek związany z leczeniem kanałowym? Dwóch dentystów rozkłada ręce. Nie będę czekał kolejnych miesięcy, bo już sporo czasu minęło (lewa strona 3 miesiące, prawa miesiąc). Bardzo państwa proszę o pomoc.

Po sprawdzeniu zaburzeń okluzji i istnieniu ewentualnych punktów spustowych symulujących ból zębów można zastosować terapię enzymami rozwiązującymi stan zapalny - np Wobenzym - plus wit D3, Omega 3, B200 i wit C. Pozdrawiam