Dlaczego piecze mnie lewy sutek?

Witam Od 3 dni piecze mnie lewy sutek. Nie mam żadnych innych objawów, żadnego bólu wokół sutka, brak wydzieliny. W samo badaniu nic nie wyczuwam. Dodam że jestem przed okresem ale nigdy wcześniej nie zdarzały mi się takie sytuacje i trochę się martwię.

Redakcja abcZdrowie

Witam, trudno powiedzieć, czym może być spowodowane pieczenie sutka – wiele chorób sutka i piersi ma związek ze zmianami nowotworowymi (niekoniecznie złośliwymi) lub też ból piersi związany jest z obrzękiem czy tkliwością piersi spowodowanym zmianami lub zaburzeniami hormonalnymi. O chorobach piersi przeczyta Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-piersi. Gdy dyskomfort pojawia się w drugiej fazie cyklu, może być wynikiem działania hormonów i nie jest wówczas niepokojący – powinien ustąpić w przeciągu kilku dni. Jeśli chodzi o objawy skórne, czyli pieczenie bez żadnych dodatkowych objawów w postaci przerostu tkanki czy guzków, to nasuwa się na myśl jakiś stan zapalny. Być może związany jest z jakimś urazem tkanki lub ma charakter infekcyjny. Warto skonsultować to z lekarzem rodzinnym, może on skierować Panią do poradni dermatologicznej. W tym artykule znajdzie Pani więcej o chorobach piersi, może te informacje okażą się przydatne: https://uroda.abczdrowie.pl/7-zmian-w-wygladzie-biustu-ktore-mowia-o-twoim-zdrowiu. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.