Zapytaj lekarza

1 , 0 3 7 , 3 1 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego po cesarce mam bolesne owulacje?

Witam, jestem 15 miesięcy po cesarskim cięciu. Od jakiegoś czasu mam bardzo bolesne owulację( na ten ból lekarz przepisał tabletki Aidee ale, przy 3 opakowaniu niestety musiałam odstawić przez bóle głowy) teraz doszły bardzo bolesne miesiączki, nie są obfite ale strasznie bolą jajniki i mam skurcze macicy. Dodam że przed ciążą nie miałam takich problemów. Czym to może być spowodowane?
KOBIETA, 29 LAT 2 tygodnie temu

Kiedy duża wada wzroku jest wskazaniem do cesarskiego cięcia?

Jednym ze wskazań do wykonania cesarskiego cięcia jest duża wada wzroku u kobiety. Jak poważna musi to być wada? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o wskazaniach do CC.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, cesarskie cięcie niesie za sobą ryzyko powikłań, a stosunkowo najczęściej spotykanym są zrosty pooperacyjne. W procesie gojenia tkanek dochodzi do nieodpowiedniego zrośnięcia się jej – tkanka staje się zgrubiała i może przez to powodować szereg dolegliwości. Szacuje się, że problem ten dotyka ok. 60-90% kobiet po zabiegach ginekologicznych. Tkanki pokrywają się warstwą włóknika, który może porastać nie tylko ranę pooperacyjną, ale i tkanki sąsiadujące, powodując niewłaściwe połączenie między nimi, czyli zrost. W zależności od umiejscowienia może powodować np. ucisk, problemy z poruszaniem się, dyskomfort i uczucie ciągnięcia, a gdy dojdzie do ucisku na nerwy – nieznośny ból. W przypadku cesarskiego cięcia kobiety skarżą się na bóle miednicy, a także bolesne stosunki płciowe i dokuczliwe miesiączki. Zrosty po operacji cesarskiego cięcia mogą dawać nawet problemy jelitowe – zaparcia, wzdęcia, problemy z wypróżnianiem. Tutaj więcej o zrostach: https://parenting.pl/zrosty-po-cesarce. Oczywiście zrosty nie są jedyną możliwą przyczyną tak bolesnych miesiączek, ale niestety, żeby to potwierdzić, konieczna jest wizyta u ginekologa oraz badanie, w tym USG przezpochwowe. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy