Czy mogę już wykonać kriolipolizę po cesarce?

Witam czy 7 miesięcy po cc mogę wykonać zabieg kriolipolizy na brzuch nad blizna?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

kriopoliza to zabieg mający na celu redukcję tkanki tłuszczowej. Polega on na zamrożeniu komórek tłuszczowych i często wybierany jest przez kobiety pragnące wrócić do formy po porodzie.

Ważne, aby nie wykonywać tego zabiegu na bliznach po cesarskim cięciu w ciągu roku od wykonanego cięcia. Ponadto zdaniem naszej ekspertki z zakresu medycyny estetycznej należy unikać okolicy pępka oraz blizny, ponieważ zabieg odbywa się pod silnym podciśnieniem.

Głowicę należy więc ułożyć tak, aby ominąć bliznę po cesarskim cięciu. Jeżeli nie jest to możliwe, to lepiej zrezygnować z zabiegu w tej okolicy.

Potwierdzeniem tych słów jest odpowiedź na pytanie:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/blizny-po-cieciach-cesarskich-a-zabieg-kriolipolizy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.