Dlaczego po usunięciu zęba miałam gorączkę?

Pod koniec września miałam usuwaną ósemkę. Poinformowałam lekarza, że karmię piersią, dostałam dwa znieczulenia niestety nie znam nazwy. Po jakiś 3-4 godzinach dostałam drgawek, było mi bardzo zimno, wystąpiła temperatura ok 37,5, zaczęły boleć mnie mięśnie jak przy grypie, bolały ręce jak je myłam. Trwało to ok 24 godzin. Zadzwoniłam do gabinetu, poinformowałam co się dzieje i Pani higienistka powiedziała, że temperatura to jest normalna reakcja,a ból mięśni i drgawki to pewnie mnie przeziębienie złapało. Wydaje mi się, że nie jest to normalne. Przy poprzednim usuwaniu zęba w tym samym gabinecie nie było takich reakcji mojego organizmu. Proszę o odpowiedź.

Jednym z powikłań po ekstrakcji może być zakażenie bakteryjne. Objawia się ono m.in. podwyższoną temperaturą ciała oraz ogólnym osłabieniem organizmu. Jeżeli te dolegliwości utrzymują się powyżej trzech dni, należy natychmiast zgłosić się do stomatologa. By uniknąć powikłań dentyści przepisują antybiotyki, których zadaniem jest przeciwdziałanie ewentualnemu zakażeniu. Jedank takie zapobiegawcze wdrażanie antybiotyków jest mocno dyskusyjne i ma wiele przeciwskazań. Trzeba też wziąć pod uwagę że reakcja Pani organizmu mogła zbiec się w czasie z ekstrakcja, ale mogła nie mieć z nią związku. Oraz że reakcja na każdą z ekstrakcji może przebiegać inaczej. Warto mieć to na uwadze i obserwować organizm. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl