Dlaczego miałam silne krwawienie po ekstrakcji?

Witam, W poniedziałek miałam usuwaną 8 dolną. Z uwagi na nieskomplikowany zabieg nie dostałam żadnych antybiotyków. Dzisiaj w nocy ( z piątku na sobotę) obudził mnie ból. Zobaczyłam, że miałam ogromny krwotok z któregoś miejsca z rany. Zrobił się ogromny skrzep. Czy to normalne? Czy mogłam coś przycisnąć w nocy i stąd ten krwotok? Dodam, że szwy puściły już w 3 lub 4 dniu ale nie występowało żadne krwawienie.
KOBIETA, 25 LAT 3 miesiące temu

Niekiedy występuje opóźnione krwawienie. Jeżeli już ustało to nie ma powodów do obaw. Warto zrobić pełne badania krwi z czynnikami krzepnięcia aby mieć pewność na przyszłość że wszystko jest ok. Antybiotyk nie jest potrzebny w większości ekstrakcji.