Dlaczego policzek opuchł po usunięciu zęba?

Witam ,Mam pytanie w czwartek miałam wyrywana górna dwójkę . Zabieg był długi i bardzo ciężki ponieważ dentysta miał problemy bo ząb się kruszył i nie mógł usunąć sam wierzchołek zęba.Wkoncu się udało. Dzisiaj jest niedziela a ja mam nadal opuchnięte podniebienie z jednej strony odczuwam , ból i martwi mnie bo jedna strona podniebienia tam gdzie jest opuchlizna zrobiła się czerwona i czuję jak przybliżę język ciepło. Czy to normalny ? Dodam że biorę antybiotyk .

Opuchlizna i ból po ekstrakcji należą do powszechnych dolegliwości. Często te objawy nawet nasilają się w okolicach trzeciej doby od usunięcia zęba. Jednak biorąc pod uwagę okoliczności ekstrakcji, warto pozostać czujnym. Jeśli dolegliwości są dokuczliwe i nie ustępują, proszę zgłosić się do stomatologa. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl