Dlaczego puchnie mi policzek po usunięciu ósemki?

Witam, Dwa dni temu miałam usuniętą górną ósemkę, zabieg szybki, bezbolesny, martwi mnie jednakże narastający obrzęk policzka. Wczoraj lekko zachodził na oko, dziś już nawet okoam spuchnięte. Czy powinnam udać się do lekarza? Przy dolnych ósemkach nie miałam aż takiego obrzęku... Dodam, że nie dostałam antybiotyku

Opuchlizna po ekstrakcji ósemki jest powszechna. Zwykle pojawia się kilka godzin po zabiegu i może utrzymywać się od 3 do 14 dni. Może też narastać. By zmniejszyć dolegliwości należy stosować się do wszystkich zaleceń stomatologa, można też robić okłady. Jeśli opuchlizna jest dokuczliwa, warto udać się do specjalisty, który przepisze właściwe leki. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl