Dlaczego pod koniec krwawienia jestem nerwowa?

Witam mam pytanie mam 3 dzień miesiączki dlaczego pod koniec krwawienia jestem nerwowa czuje wewnętrzne napięcie brzuch mnie boli zawsze w pierwszy i drugi dzień okresu a pod koniec okresu zaczynają się dolegliwości psychiczne między innymi właśnie nerwowość niepokój. Tak samo jest jak zaczyna wzrastać estrogen i w 21 dniu cyklu kiedy on maleje.Moj cykl trwa raz 30 raz 31 dni krwawienie trwa do 5 dni nie jest obfite. Usg morfologia ok

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję wykonać badania hormonów płciowych i udać się do lekarza ginekologa.

Dzień dobry. Rozumiem, że lekarz nie widzi przyczyn w gospodarce hormonalnej organizmu? Jeżeli tak, to możliwe jest, że różnice poziomu niektórych hormonów są czynnikiem wyzwalającym silniejsze stany emocjonalne, które towarzyszą Pani ciągle, jednak nie są tak dokuczliwe. Zachęcam do rozważenia konsultacji psychologicznej celem omówienia sytuacji. Być może podwyższony poziom lęku i nerwowość z tym związana ma swoje przyczyny w trybie życia, który Pani prowadzi i warto wprowadzić rozwiązania pozwalające Pani lepiej radzić sobie z wymaganiami dnia codziennego. Pozdrawiam.