Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego pojawił się nowy typ HPV?

Na początku roku mój partner robił badania na HPV. Wynik pozytywny - typ 59. W zeszłym tygodniu zrobiliśmy ponowne badanie, licząc, że organizm pozbył się wirusa. Niestety - wynik pozytywny, ale oprócz typu 59, pojawił się jeszcze typ 52 - z czego to może wynikać? Powtórnie zaraził się od kogoś? Dodam, że w międzyczasie robiłam badania także ja - wynik był negatywny.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Pewnie za pierwszym razem pobrano do badania wymaz , a w nim tylko typ 59. Zeby całkowicie wykluczyć zakażenie należy pobrać wymazy z rożnych miejsc w obrębie narządów płciowych i odbytu. Z reguły pobiera się z cewki lub rowka zażołędnego. A co z pozostałymi miejscami ?

Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog i seksuolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy