Dlaczego pojawiła się krew, upławy i ból jajnika?

Dzien dobry, wczoraj po 23 uprawiałam seks, po stosunku poszlam do toalety i nie moglam sie wysikac. W zamian gdy spojrzałam to w toalecie byla krew. Na papierze rowniez. rozowa a pozniej czerwona. Pozniej wszystko zniknęło. Stosunek byl taki jak zawsze bardzo szybki i momentami głęboki, ale nigdy wczeniej nic takiego mnie nie spotkalo. Od rana bylo ok, śluz przezroczysty. Teraz okolo godziny 14.30 poszlam do toalety a na papierze byly brazowe uplawy a po chwili znow krew. Czuje lekki dyskomfort po prawej stronie (jakby jajnik). Dodam ze zabezpieczamy sie prezerwatywa i nie ma szans na ciaze. Seks uprawiamy dosc rzadko. Mam 18 lat. Ogolnie dnia 11 listopada (dzis jest 18) dostalam okres. Jest on nie zawsze regularny, z powodu mojej niedoczynnosci tarczycy. Okres skonczyl sie dnia 15.11 ale do 16.11 mialam brazowe uplawy i resztki krwi. (Mam tak zawsze). Czy to mozliwe ze te uplawy i krew to chwilowy powrót okresu? Ale pojawilo sie to odrazu po stosunku. I co z tym bolem jajnika!!?? Bardzo sie boje ze to jakis rak. Co to moze byc?!
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, na wstępie chciałabym Panią uspokoić, pomimo objawów, które pojawiły się tuż po stosunku. Zdarzają się one naprawdę u wielu kobiet, w podobnych okolicznościach do Pani. Krwawienie i plamienie z dróg rodnych po odbytym stosunku, zazwyczaj nie oznaczają aż tak poważnych chorób, o jakie się Pani martwi. Ich przyczyną najczęściej są nadżerki powstałe w obrębie szyjki macicy, toczące się infekcje intymne (zarówno bakteryjne, jak i grzybicze) czy nawet obtarcia, urazy mechaniczne, które powstają właśnie wskutek intensywnej penetracji, jaka miała miejsce i u Pani, co wynika z opisu. Raczej jako przyczynę krwawień wykluczyłabym tu powracającą miesiączkę.

Bolący jajnik może mieć związek z powyższymi schorzeniami lub oznaczać inną przypadłość, np. obecność torbieli.

W Pani przypadku najlepszym wyjściem będzie udanie się do lekarza ginekologa na wizytę kontrolną, na której powinna Pani poznać powód występujących dolegliwości.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-miesiaczka

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-po-stosunku-przyczyny

https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.