Dlaczego pojawiła się krew, upławy i ból jajnika?

Dzien dobry, wczoraj po 23 uprawiałam seks, po stosunku poszlam do toalety i nie moglam sie wysikac. W zamian gdy spojrzałam to w toalecie byla krew. Na papierze rowniez. rozowa a pozniej czerwona. Pozniej wszystko zniknęło. Stosunek byl taki jak zawsze bardzo szybki i momentami głęboki, ale nigdy wczeniej nic takiego mnie nie spotkalo. Od rana bylo ok, śluz przezroczysty. Teraz okolo godziny 14.30 poszlam do toalety a na papierze byly brazowe uplawy a po chwili znow krew. Czuje lekki dyskomfort po prawej stronie (jakby jajnik). Dodam ze zabezpieczamy sie prezerwatywa i nie ma szans na ciaze. Seks uprawiamy dosc rzadko. Mam 18 lat. Ogolnie dnia 11 listopada (dzis jest 18) dostalam okres. Jest on nie zawsze regularny, z powodu mojej niedoczynnosci tarczycy. Okres skonczyl sie dnia 15.11 ale do 16.11 mialam brazowe uplawy i resztki krwi. (Mam tak zawsze). Czy to mozliwe ze te uplawy i krew to chwilowy powrót okresu? Ale pojawilo sie to odrazu po stosunku. I co z tym bolem jajnika!!?? Bardzo sie boje ze to jakis rak. Co to moze byc?!

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, na wstępie chciałabym Panią uspokoić, pomimo objawów, które pojawiły się tuż po stosunku. Zdarzają się one naprawdę u wielu kobiet, w podobnych okolicznościach do Pani. Krwawienie i plamienie z dróg rodnych po odbytym stosunku, zazwyczaj nie oznaczają aż tak poważnych chorób, o jakie się Pani martwi. Ich przyczyną najczęściej są nadżerki powstałe w obrębie szyjki macicy, toczące się infekcje intymne (zarówno bakteryjne, jak i grzybicze) czy nawet obtarcia, urazy mechaniczne, które powstają właśnie wskutek intensywnej penetracji, jaka miała miejsce i u Pani, co wynika z opisu. Raczej jako przyczynę krwawień wykluczyłabym tu powracającą miesiączkę.

Bolący jajnik może mieć związek z powyższymi schorzeniami lub oznaczać inną przypadłość, np. obecność torbieli.

W Pani przypadku najlepszym wyjściem będzie udanie się do lekarza ginekologa na wizytę kontrolną, na której powinna Pani poznać powód występujących dolegliwości.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-miesiaczka

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-po-stosunku-przyczyny

https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.