Dlaczego pomimo podwizania jajowodów okres się spóźnia?

Witam. Mam 32 lata. Swoj cykl miesiączkowy prowadzę z kalendarzem Flo. Jestem po 3 cięciach cesarskich , dwa w Polsce , trzecie cięcie wykonane w Niemczech i od razu podwiązli mi jajowody. Teraz jestem już 10 miesiecy po cesarce i pierwszy raz od tego momentu już 3 dzien spóźnia mi się okres . Co może być powodem , czy to normalne że po takim czasie się spóźnia?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

kilkudniowe wahania w cyklu miesiączkowym nie powinny być powodem do niepokoju. Na cykl miesiączkowy wpływa bowiem wiele czynników, takich jak stres, odchudzanie, intensywne treningi, wyjazdy związane ze zmianą strefy klimatycznej, przebyte infekcje bądź zażywane leki.

Ponadto istnieje wiele innych od ciąży przyczyn braku okresu. Okres może spóźniać się z powodu zaburzeń hormonalnych, zespołu policystycznych jajników, torbieli bądź hiperprolaktynemii. Podwiązanie jajowodów nie powinno wpływać na rozregulowanie cyklu miesiączkowego. Proszę udać się do ginekologa.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania zadawane w serwisie znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-podwiazanie-jajowodow-wplywa-na-cykl-miesiaczkowy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/podwiazanie-jajowodow-a-brak-miesiaczki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/podwiazane-jajowody-a-miesiaczki-podczas-menopauzy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.