Dlaczego rana po drzazdze się nie zagoiła?

Witam. 18maja byłam w szpitalu na wyjęcie dzazgi, która tak się wbiła w dłoń, że nie dało się rady samemu wyciągnąć. Lekarz dłubał igłą w dłoni, aby się dostać do tej dzazgi i ją wyciągnął. Myślałam, że już po problemie, obyło się bez szwów. Wejście rany zagoiło się - jakie mogą być powody tego, że moja dłoń nadal jest spuchnięta i trochę boli przy dotyku? Czy to normalne, że po takim czasie nie zagoiła się? Powinnam przeswielic reke czy dalej czekać aż się w pełni zagoi?

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Dzień dobry, jest to jeszcze bardzo świeża sprawa. Dłoń może puchnąć nawet do 3 miesięcy i pobolewać. Jeśli nie ma nasilonego obrzęku połączonego z zaczerwienieniem, ociepleniem i bólem tego miejsca, to nie ma potrzeby do niepokoju.