Dlaczego starsza osoba ma wodniste stolce?

Stolec u 97 letniej osoby często niekontrolowany ma konsystencję rzadkiego budyniu.Osoba ta jest leczona na nadcisnienie i demencję.Z leków przyjmuje propranolol, emanerę, ketrel i ximve. Czy przy takim problemie można skutecznie pomóc , czy też jest to związane z wiekiem ?

Przyczyn może być wile. Może być to niedomoga przewodu pokarmowego związana z wiekiem. Jeśli w ostatnim czasie była stosowana antybiotykoterapia nie można wykluczyć zakażenia C. difficile. Bez badania lekarskiego nie można postawić diagnozy. Warto wezwać lekarza POZ na wizytę domową.