Dlaczego mam te wodniste stolce od jakiegoś czasu?

Witam Moja 5cio miesięczna córka od okolo 2 tygodni oddaje stolec który konsystencja bardziej przypimina wodę. Jezeli chodzi o częstość wypróżnień to jest to około 3 razy na dobę i nie towarzyszą temu ani gorączka ani inne niepokojące objawy. Karmiona mlekiem modyfikowanym. Pozdrawiam Z góry dziękuję za odpowiedź
KOBIETA, 30 LAT 2 miesiące temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

luźne, wodniste stolce mogą sygnalizować nietolerancje pokarmowe lub problemy z układem trawiennym. Zdarza się, że taka konsystencja stolca pojawia się również w okresie ząbkowania.

Niepokojące są wodniste kupy, którym towarzyszą inne objawy, takie jak wymioty czy podwyższona temperatura. Wówczas może to oznaczać infekcję rotawirusową.

W przypadku wystąpienia luźnych stolców ważne jest nawodnienie, gdyż jego brak może doprowadzić do odwodnienia. Warto wiedzieć, że u dzieci następuje ono dużo szybciej niż u osób dorosłych. Typowymi objawami odwodnienia jest: zmniejszona ilość moczu, brak łez, suchość w jamie ustnej, bladość skóry, senność i płaczliwość.

Warto więc udać się z dzieckiem do pediatry w celu zdiagnozowania problemu.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami specjalistów znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zolty-wodnisty-stolec-u-dziecka, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wodnisty-stolec-ze-sluzem-u-5-miesiecznego-dziecka, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zolty-i-wodnisty-stolec-u-dwumiesiecznego-dziecka, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-wodnisty-stolec-u-dziecka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy