Dlaczego mam luźne stolce i problemy z jelitami?

Witam.mam 40lat.od pewnego czasu mam bardzo luźne stolce.czasem mam normalny stolec ale po kilku dniach znowu bardzo płynny.dodam że ciągle mam przelewania w brzuchu i odgłosy w jelitach.(wszystko zaczęło się gdy zaczęłam pić więcej wody niż zwykle).miałam niedawno robiona morfologię krwi plus crp wszystkie normie oraz USG brzucha (też w normie).bardzo proszę o pomoc czy mam się czym martwić bo już nie wiem co mogę jeść a czego nie

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy za zadanie pytania. Opisane przez Panią dolegliwości zazwyczaj nie świadczą o poważnych problemach, jednak może się zdarzyć, że są objawem jakieś choroby ze strony układu pokarmowego. Niestety nie wspomina Pani od jak dawna towarzyszy Pani ten problem, warto jednak skonsultować je z lekarzem gastroenterologiem w celu ustalenia przyczyny i postawienia diagnozy.

Luźne stolce i uczucie przelewania mogą być związane z niestrawnością i jedzeniem niezdrowej żywności. Być może w celu złagodzenia objawów wystarczy dieta eliminacyjna, która polega na odstawieniu wybranych produktów na okres około dwóch tygodni, w celu zaobserwowania, który składnik powoduje opisane problemy. Więcej na jej temat można przeczytać w naszym artykule: https://zywienie.abczdrowie.pl/dieta-eliminacyjna

Zachęcamy również do zapoznania się z odpowiedziami specjalistów na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-bulgotanie-i-przelewanie-w-brzuchu

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-brzucha-przelewanie-i-luzny-stolec-z-rana

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskie.