Dlaczego mam fusowate stolce?

Dzień dobry, miałam badanie kolonoskopii, po 10 daniach zaczął boleć mnie brzuch, mam fusy w kale, tak już mam od 5 dni. Są małe przerwy że nie widać krwi w stolcu, ale w większości jest w postaci fusów. Miałam dwie wizyty u lekarzy, wyniki krwi mam dobre, zalecono mi brać rutinoscorbin, florę na jelita, nospę forte i obserwować siebie. Nie mam temperatury, bóle są w dole brzucha. Są takie ćmiące. Budzę się w nocy kiedy jest większy ból i odczuwam wtedy przelewania w jelitach. W górnym odcinku jelita miałam usuwany polip. Proszę o poradę bo już nie wiem co mam robić.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Pani dolegliwości wymagają ponownej konsultacji lekarskiej. Na podstawie szczegółowego wywiadu lekarz będzie mógł zadecydować w jakim kierunku poprowadzić dalszą diagnostykę oraz Pani leczenie.

Do czasu wizyty u specjalisty proszę stosować się do jego zaleceń. Taka zmiana w wyglądzie stolca, jak również bóle w dole brzucha oraz uczucie przelewania w jelitach mogą być związane z problemami w obrębie układu pokarmowego, które wymagają szybkiej interwencji lekarskiej. Tego typu dolegliwości mogą pojawić się w przebiegu wielu różnych chorób, np. zapalenia żołądka i dwunastnicy, wrzodów, jak również wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.

Z pytania wynika, że przeszła Pani zabieg usunięcia zmiany w górnym odcinku jelita, więc należałoby sprawdzić, czy to również nie ma związku z Pani dolegliwościami. To będzie jednak mógł zweryfikować lekarz po ponownym dokładnym badaniu.

Więcej na podobny temat przeczyta Pani w artykule dostępnym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/krew-w-stolcu-objawy-przyczyny-badanie

Pomocne mogą okazać się również odpowiedzi ekspertów serwisu na pytania dotyczące zbliżonej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-krew-w-stolcu

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krew-w-stolcu-u-32-latka

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-ciemna-krew-w-stolcu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.