Dlaczego mój stolec jest jasnobrązowy?

Dzień dobry. Od 3 dni mam jasnobrązowe stolce. Pierwszy dzień faktycznie jakby coś mi zaszkodziło, pobolewał mnie brzuch i pojawił się rzadki jasny stolec. Po południu boli brzucha już nie było, ale jaśniejszy stolec utrzymuje się. Nie ma on śladów tłuszczów. Diety nie zmieniłam, jedynie od kilku dni pije sobie zestaw witamin z vit c i żelazem, takie rozpuszczalne w wodzie. Powinnam od razu biec do lekarza czy poczekać chwilę? Pojawiło się to u mnie pierwszy raz. Pozdrawiam
KOBIETA, 42 LAT 2 tygodnie temu

Jak działa żołądek?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

jeśli jedynym objawem są jasnobrązowe stolce, to raczej nie ma wskazań do pilnej wizyty u lekarza i może Pani jeszcze poczekać.

Wdrożenie do diety zestawów witaminowych może mieć znaczenie, jeśli chodzi o kolor stolca, tak samo jak spożywane pokarmy. Proszę obserwować swój organizm i jeśli pojawią się dodatkowe objawy wskazujące na problemy z układem pokarmowym, warto skonsultować się w tej sprawie z lekarzem rodzinnym.

Inne pytania poruszające podobne kwestie umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jasnobrazowe-stolce-unoszace-sie-na-wodzie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznaczaja-jasne-stolce,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jasne-i-luzne-stolce-u-19-letniej-kobiety.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty