Jasnobrązowe stolce unoszące się na wodzie

Witam, od paru dni mam jasnobrązowe stolce; (nie żółte) a wypróżniam się raz dziennie. Stolce unoszą się na powierzchni wody, a dodatkowo dziś zauważyłem że stolec połyskuje. Ogólnie czuje się dobrze, ciut bardziej się pocę, ale prowadzę nieco stresujący tryb życia. Dodam że mocz ma prawidłową barwę. Czy jest to coś czym powinienem się przejmować i czy może to być na tle stresu? Do lekarza rodzinnego już się zapisałem ale termin mam dopiero na przyszły tydzień. Proszę o rzeczową odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana zmiana stolca może być wynikiem zmiany diety (najpewniej nie odżywia się Pan prawidłowo ze względu na współistniejący stres), ale także schorzeń przewodu pokarmowego, w tym wątroby i trzustki. Przede wszystkim proszę zatem postarać się zwracać uwagę na to co Pan je. Być może konieczna będzie jednak także dokładniejsza diagnostyka.