Co powoduje bóle w lewym podżebrzu i jasnobrązowe stolce?

Od 2 miesięcy bóle w lewym podżebrzu( wysokość 2 ostatnich żeber- chwilowy , niezbyt intensywny) stolce jasnobrązowe, zaczęło się od luźnych później ustabilizowała się ich konsystencja ale barwa nadal nie jest naturalna. Brak apetytu, objawy szczególnie rano i pod wieczór, wzdęcia- teraz mniejsze, objawy nie przeszkadzają mi spać. Wyniki krwi dobre, ob=7, lekarz mówił, że to IBS ale ja się naczytałem o raku trzustki i zacząłem panikować. Czy przy IBS te stolce mogą być takie jasnobrązowe ?

IBS jest możliwe, aczkolwiek rozpoznanie tej jednostki chorobowej wymaga wielu wykluczeń i czasu trwania objawów.
Patologię trzustki można z powodzeniem wykluczyć odpowiednimi badaniami, chociażby oznaczeniem amylazy czy USG brzucha

pozdrawiam