Co znaczą wodniste stolce u dzieci?

Witam Mój syn ma dwa i pół roku I zawsze ma luźne wodniste stolce, nie pamiętam kiedy by miał stała kupkę Często brzydko pachną , oprócz tego objawu rozwija się prawidłowo ma bardzo duży apetyt i masę energii. ta kupa pojawia się tylko raz dziennie ( jedna kupa dziennie) .byliśmy na pełnych testach pokarmowych i nic nie wykazało , odstawialismy niektóre pokarmy ale było to samo. Byliśmy u lekarza ale on stwierdzil że tak czasami dzieci mają ...

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

opisane przez Panią dolegliwości u syna mogą mieć różne podłoże. Jeżeli stan ten będzie utrzymywał się przez dłuższy czas proszę ponownie skontaktować się z lekarzem medycyny rodzinnej lub pediatrą, który zleci odpowiednią diagnostykę i na tej podstawie dobierze leczenie.

Z pytania wynika, że zarówno badanie lekarskie, jak i testy pokarmowe nie stwierdziły nieprawidłowości, a odstawienie określonych pokarmów także nie przyniosło rezultatu. W związku z tym należałoby poszerzyć diagnostykę i sprawdzić, czy przyczyną tych problemów nie są schorzenia układu pokarmowego, np. choroby żołądka lub jelit.

Być może warto byłoby wykonać u syna także badania na obecność pasożytów w organizmie. Takim zakażeniom mogą towarzyszyć również dodatkowe objawy, jak ból brzucha, czy podwyższona temperatura. Wówczas leczenie opiera się na podawaniu środków farmakologicznych oraz stosowaniu odpowiedniej diety.

Zachęcamy do przeczytania artykułu opublikowanego na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/bristolska-skala-uformowania-stolca

Warto również zapoznać się z odpowiedziami ekspertów portalu na pytania dotyczące podobnej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wodniste-stolce-u-niemowlaka

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-podbrzusza-oraz-wodniste-stolce

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.