Dlaczego niemowlę oddaje stolce z krwią?

Córka ma 2 miesiące. Od 4 dni robi kupki z nitkami krwi. Wczoraj byliśmy u pediatry kazała zmienić mleko na beblion Ha podawać probiotyk i smeckte. Kupki nie są wodniste normlane żółte z grudkami. Dziś córka zrobiła kupę z dużą ilością krwi i co teraz ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

często niewielkie ilości krwi w kale dziecka wskazują na alergię pokarmową, ale już gwałtowne krwawienie z okolic odbytu bądź duża ilość krwi w stolcu to problemy, których nie należy bagatelizować. W tej sytuacji warto jak najszybciej skonsultować się z lekarzem, który powinien niezwłocznie rozpocząć diagnostykę, mającą na celu ustalenie źródła krwawienia.

Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/czy-kupa-twojego-dziecka-jest-normalna.

Poza powszechnym i stosunkowo niegroźnym urazem śluzówki w obrębie odbytu należy wspomnieć choćby o chorobie krwotocznej, celiakii, chorobach zapalnych jelit czy wadach naczyniowych.

Warto wykonać badania kału wraz z badaniem na obecność pasożytów, a także USG jamy brzusznej. O takich badaniach, jak endoskopia jelita powinien zadecydować już specjalista. Niewykluczone, że wskazana byłaby także diagnostyka alergologiczna.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://parenting.pl/krew-w-kupce-niemowlaka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.