Dlaczego stopa boli podczas zrastania się kości śródstopia?

Witam, Tydzień temu udałam się do ortopedy ponieważ miałam przypuszczenia, że skręciłam nogę. Lekarz internista zalecił taką wizytę, jednak nie przypuszczał, że coś może być złamane. Na usg ortopeda stwierdził złamanie kości sześciennej w śródstopiu. Zalecił wiązaną ortezę oraz poruszanie się o kulach przez 3-4 tygodnie. Czy normalny jest ból nogi podczas zrastania się kości? I czy powinnam całkowicie ograniczyć chodzenie, czy mogę lekko stawać na tej stopie?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze wskazane jest odciążenie a jeżeli występuje ból to wskazana jest ponowna wizyta u lekarza ortopedy aby określić czy nie doszło do przemieszczenia kości