Dlaczego tak bardzo spóźnia mi się okres?

Witam,
mam 28 lat i jestem mężatką, miesiączkuję regularnie co 27-28 dni. Ostatnią miesiączkę miałam 01.01.2011 r. i to była ostatnia. Obecnie nie dostałam okresu, do chwili obecnej robiłam test 03.02.2011 r. rano i wyszedł negatywny.
Jak mam to rozumieć i co robić w związku z tym dalej? Nigdy wcześniej tak długo nie spóźniał mi się okres, biorę kwas foliowy i czy ma to jakiś wpływ na wynik testu. Byłabym bardzo wdzięczna za szybką i w miarę wyczerpującą odpowiedź lekarza specjalisty.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Dzień dobry!
Kwas foliowy nie wpływa na gospodarkę hormonalną. Jeśli test ciążowy jest ujemny, to można go powtórzyć za 3 dni, jeśli nie będzie nadal krwawienia, lub wykonać badanie poziomu beta HCG z krwi.
Być może np. na skutek stresu doszło do zaburzeń hormonalnych. Jeśli nie będzie krwawienia do 7 dni ani dodatniego testu ciążowego, proszę zgłosić się do ginekologa.
Z poważaniem