Dlaczego teraz nie mogę zrzucić wagi?

Witam, od 2 miesięcy ćwicze: brzuszki, przysiady, pompki, podskoki, jem co 2-3 h 5 posiłków dziennie, nie podjadam. Mam 163cm wzrostu i obecnie waże 68,6kg: +2kg w 2 miesiące. Nie moge zrzucić zbędnej wagi. Prowadze półsiedzący tryb życia- od 9 do 15 siedze w pracy/ na uczelni później w domu. Co do słodyczy to kostka max 3 kostki gorzkiej czekolady w tygodniu Fast food raz w miesiącu lub rzadziej Ćwicze 5-15min dziennie 6/7dni w zależności od wolnego czasu. Pije przyajmniej 2l wody dziennie.

Dzień dobry,

Przyczyn braku utraty masy ciała może być kilka. Pomimo regularności posiłków, dobór produktów może być nieodpowiedni, nadwyżka kaloryczna, hormony, za mało ruchu. Proponuję wziąć kartkę i zapisywać co Pani jadła. Przeanalizować co można jeszcze poprawić w diecie, wprowadzić większą aktywność fizyczną jeżeli jest to możliwe lub wybrać się na wizytę do dietetyka.

Witam! Trzeba przeanalizować Pani jadłospis, może dostarczać Pani zbyt mało/ zbyt dużo kalorii i/ lub nieodpowiednio są rozłożone składniki odżywcze, np. za dużo lub za mało węglowodanów, białek, tłuszczu. Proponuję Pani skontaktować się lub udać się na konsultację do dietetyka, który sprawdzi czy dobrze zaplanowała sobie Pani dietę pod redukcję masy ciała. Pozdrawiam serdecznie, Paulina z DietaMax Poradnia Dietetyczna, Białystok

Należy dokładnie przeanalizować Pani codzienny jadłospis. Być może w spożywa Pani produkty, które nie powinny znaleźć się w diecie redukcyjnej, a być może za bardzo ograniczyła Pani ilość spożywanego pokarmu, co poskutkowało rozleniwieniem metabolizmu? Bardzo ważny jest także ruch. Proszę skonsultować się z dietetykiem, który ułoży odpowiedni plan żywieniowy.

Pozdrawiam,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/

Witam,
niezbędna jest INDYWIDUALNA dieta. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pani zapotrzebowania energetycznego. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Ważne, aby posiłek był pełnowartościowy, bogaty w węglowodany złożone, które stanowią główne źródło energii. Polecam produkty pełnoziarniste, które są wolno trawione, stopniowo uwalniają glukozę do krwiobiegu, nie następuje gwałtowny skok cukru, a my na długo odczuwamy sytość. Takie śniadanie poprawi również koncentrację, samopoczucie i zniweluje senność. Ważnym składnikiem śniadania jest także białko, ponieważ na jego strawienie organizm zużywa spore ilość energii. Pamiętajmy także o owocach i warzywach. Dostarczą one niezbędnych witamin oraz składników mineralnych.
Kolejne posiłki powinny być zjadane w odstępach około 3h. Nie powinniśmy dopuszczać do wielkiego głodu. W przeciwnym wypadku po powrocie do domu ,,opróżnimy pół lodówki’’. Spożywanie dużych porcji przyczynia się do gwałtownego wydzielaniu insuliny, która sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej.
Ostatni posiłek należy spożywać ok. 2-3h przed snem. Nie trzymajmy się stereotypowej godziny 18:00 przeznaczonej na ostatni posiłek, ponieważ chodząc późno spać i tak skusimy się na niezdrową przekąskę. Kolacje powinny być dość lekkie i nie zawierać dużej ilości węglowodanów.
Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne, ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp. Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
Wprowadzi Pani w życie wszystkie moje zalecenia. Mam nadzieję, że przyniesie to pożądane efekty.
Jeżeli chciałaby Pani podejść do sprawy jeszcze bardziej profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pani z Warszawy prowadzę również konsultacje i układam diety online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Powodów braku efektów podczas prób odchudzania może być wiele. Być może dieta nie jest odpowiednio dostosowana do Pani potrzeb: kaloryczność spożywanych pokarmów jest źle dobrana, bądź w Pani diecie występują nieodpowiednie proporcje składników odżywczych (białek, tłuszczy i węglowodanów). Bardzo ważne jest, by dieta zaspakajała potrzeby organizmu, dlatego warto jest skonsultować się ze specjalistą, który utworzy dla Pani odpowiedni jadłospis, a także doda motywacji do działania. Należałoby dokładnie przeanalizować dotychczasowy sposób odżywiania i wprowadzić ewentualne zmiany. Dużą wagę należy przywiązać także do aktywności fizycznej. Proszę zaplanować godzinny ruch 3-4 razy w tygodniu. Dobrym pomysłem może okazać się jazda na rowerze, długie spacery, marsze, aerobik, bądź zapisanie się na siłownię lub zajęcia fitness. Warto także wykonać profilaktyczne badania (morfologia krwi, poziom glukozy we krwi na czczo, hormony tarczycy).

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Dlaczego odchudzanie znowu Ci nie wyszło?
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/dlaczego-odchudzanie-znowu-ci-nie-wyszlo.html?c=9