Dlaczego utrzymuje się silny ból zęba podczas leczenia kanałowego?

Leczenie kanałowe. Witam, mam bardzo mocny ból podczas leczenia kanałowego, na poczatku lekarz otworzył ząb i włożył antybiotyk. Kolejna wizyta odbyła się na pogotowiu stomatologicznym, bo nie wytrzymałem bólu w nocy. Następnie lekarz oczyścił mi kanały do połowy i teraz ból się cały czas utrzymuje. Co robic ?

Witam.

Ból zęba leczonego kanałowo do kilku dni po przeprowadzonej wizycie może się zdarzyć. Nie musi świadczyć on o tym, że coś poszło nie tak, a z czasem powinien słabnąć aż w końcu przejść. Jeśli ból nie słabnie, być może trzeba rozszerzyć diagnostykę na inne zęby.

pozdrawiam.