Dlaczego w badaniach hormonalnych są inne jednostki?

Szanowni Panstwo, mam taki wynik TSH 1,47 mU/L; fT3 – 3,9 ng/l (1,8-4,2) ; fT4 1,1 ng/dl (0,9-1,8). Przeciwciala Anty-TG 286. TPO brak. Dlaczego w badaniach fT3 i fT4 sa uzyte inne jednostki? Jesli chcialabym porownac fT3 i fT4 na wspolnej osi, to chyba musze sprowadzic obie wartosci do wspolnego przelicznka. To ile wynosza np. fT3 i fT4 w pmol/l? Jak to przeliczyc? Bo cos jest nie tak.

Pani badania są w normie. Hormony tarczycy są podane w ng/dl. Kolejne badania jeśli będą wykonywane w tym samym laboratorium będą podane w tych samych jednostkach, więc będzie pani mogła je sobie porównać. TSH jest to hormon przysadki mózgowej z zupełnie ,,innej bajki" niż hormony tarczycy, nic dziwnego zatem, że podawane są w innych jednostkach.