Dlaczego wpadam w dołki psychiczne?

witam mam na imie lukasz ...coraz czesciej wpadam w dolki psychiczne ktore powoduja czeste mysli samobojcze....jestem juz po jednej takiej probie kilka lat temu ...zarzylem leki nasenne lekarze nie dawali mi wtedy szans ze sie wybudze jednak wtedy moj organizm byl silniejszy i po trzech dniach sie obudzilem w szpitalu.....obecnie najchetniej porozmawialbym z psychologiem niestety pracuje za granica i mam kredyty wiec nie moge pozwolic sobie na rzucenie pracy i przyjazd do polski ...ciagne to jakos ale czuje ze moze zabraknoc mi sil i woli zycia za jakis czas....nie wiem jak ten problem rozwiazac ??dodam ze nie mam jakis ogromnych problemow raczej sie mi uklada np. napisalem powiesc i wydalem ja w 2017 roku w tym roku napisalem kolejne dwie powiesci ktore pojawia sie w ksiegarniach w 2018 roku ...pisanie jest takim chyba jedynym powodem do radosci w moim zyciu ...pozdrawiam serdecznie i z gory dziekuje za odpowiedz...

Witam,

wskazana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, sesje można prowadzić przez skype oraz zalecane jest zastosowanie farmakoterapii równolegle z psychoterapią.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Panie Łukaszu,

Zacznę od podziękowania Panu, że zechciał Pan podzielić się swoją częścią historii osobistej.

Odpowiadając na Pana pytanie..., jest czegoś przyczyna i skutek tej przyczyny.
Istotnym byłoby, by dotrzeć do tej przyczyny, mogę podpowiedzieć,
(domniemam z mojego doświadczenia zawodowego) jakieś trudne?doświadczenie/zdarzenie z przeszłości, o dużym znaczeniu emocjonalnym dla Pana, coś co zostało nie wyrażone, nie przepracowane...?
I to nie muszą być (również) ogromne problemy..., jednak jest to Coś...
Ucieszyło mnie, że odnajduje Pan swoje spełnienie w twórczości pisania, z mojej strony proszę przyjąć ode mnie wyrazy uznania.

Powracając do (ewentualnej) i rozważanej przez Pana rozmowy z psychologiem, chcę Panu powiedzieć, że jest taka możliwość kontaktu via Skype, gdyby miał Pan życzenie takiej rozmowy ze mną, zapraszam serdecznie do kontaktu.

Jestem autorką artykułu, opublikowanego jakiś czas temu na Portalu Abc Zdrowie, o zaletach POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ ONLINE - E-GABINET
- czyli Poradnictwo Nowych Czasów, pozwolę sobie podzielić się możliwościami takiego kontaktu z psychologiem online, podsyłając artykuł:

POMOC PSYCHOLOGICZNA ONLINE - E-GABINET
- czyli Poradnictwo Nowych Czasów

Mamy XXI wiek, żyjemy we wszechobecnej technizacji, automatyzacji i nienaturalnym przyspieszeniu codziennego tempa życia.
Idziemy naprzód jako ludzie, rozwijamy się, pomoc psychologiczna była i jest nadal tematem tabu.

Czy tak będzie zawsze?

W mentalności przeciętnego Kowalskiego pomoc psychologiczna wciąż jest niestety oznaką słabości.
Podjęłam wyzwanie, żeby w tym codziennym, mocnym przyspieszeniu tempa życia propagować i pokazywać mocne strony pomocy psychologicznej online, opartej na koncepcji tak zwanego mobilnego e-gabinetu.

Nie jest tajemnicą, że anonimowość w dużej mierze wpływa na zachowanie Klienta/Pacjenta podczas sesji nie bezpośrednich, powodując wyzbycie zahamowań, przez co staje się on bardziej otwarty, co z kolei pozwala na swobodne wypowiadanie się na tematy, które w innej okoliczności zachowałby w tajemnicy… (może na kolejny rok, dwa, czy jeszcze 25 lat?) Dodatkowo Klient/Pacjent przebywa na własnym „terenie”, czuje się bezpiecznie i najczęściej komfortowo.

Nowa rzeczywistość wymaga od psychologów, żeby pełnili również rolę doradcy, trenera, edukatora, mentora, tutora w kształtowaniu u Klientów/Pacjentów prozdrowotnego stylu życia fizycznego i psychicznego.

Jakie są zatem plusy pomocy psychologicznej Online?:
- możliwość jednorazowej szybkiej konsultacji,
-internet ułatwia pierwszy kontakt, szczególnie osobom nieśmiałym, lub mało zmotywowanym, żeby udać się osobiście do specjalisty,
- można powierzyć psychologowi swoje wstydliwe, czy traumatyczne sekrety i tajemnice, jak np. tematy przemocy seksualnej, orientacji płciowej, uzależnienia od seksu,
- łatwa dostępność dla osób z niepełnosprawnością fizyczną, dla młodych mam, bądź osób opiekujących się osobami chorymi lub starszymi,
- można uzyskać profesjonalną pomoc psychologiczną nie wychodząc z domu,
- można skonsultować się online z wybranym przez siebie specjalistą,
- można kontaktować się z dowolnego miejsca świata ,
- ułatwia konsultację psychologiczną szczególnie osobom z małych miast i terenów wiejskich,
- z porad online można korzystać, będąc na urlopie „na końcu świata”, pod warunkiem dostępu do internetu (współcześnie większość hoteli czy restauracji oferuje WiFi) – nie ma potrzeby przerywania ciągłości terapii, czy konsultacji w czasie wyjazdu wypoczynkowego czy delegacji,
- konsultacja/poradnictwo/terapia online są tańsze, niż w gabinecie stacjonarnym, z uwagi na brak konieczności utrzymywania lokalu przez psychologa,
- można szybko i skutecznie uzyskać ewentualną, wstępną diagnozę online i otrzymać wskazówki, by skierować się do odpowiedniego specjalisty,
- możliwość kontaktu z polskim psychologiem jest szczególnie ważna dla osób mieszkających i/lub pracujących za granicą,
- wsparcie psychologiczne i duchowe dostępne jest o każdej porze dnia i nocy (pod warunkiem akceptacji z obu stron),
- znaczna oszczędność czasu, który byłby stracony np. podczas stania w korku w drodze na sesję do gabinetu psychologa,
- anonimowość, swoboda wypowiedzi, komfort, podmiotowość relacji Klient/Pacjent- Psycholog,

Jakie są minusy pomocy psychologicznej Online:
- potrzeba posiadania komputera, połączenia z internetem i posiadania narzędzi komunikacyjnych, jak np. Skype,
- niemożność skorzystania z porady przy małych lub zerowych umiejętnościach obsługi komputera i Internetu,
- skostniała mentalność i niechęć ludzi do nowych technologii, głównie w obszarach wiejskich, w grupie starszych Klientów/ Pacjentów,
- w trakcie konsultacji online psycholog ma ograniczone możliwości uzyskania dodatkowych informacji o Kliencie/Pacjencie, jak np. sygnałów pozawerbalnych, np. zmiana wielkości źrenic, drżenie rąk, itp.,
- ograniczona możliwość poznania Klienta/Pacjenta i postawienie diagnozy,
- ograniczona możliwość interwencji w sytuacji wymagającej błyskawicznego działania,
- Internet może grozić izolacją Klienta/Pacjenta i zamknięciem się przez niego w wirtualnej rzeczywistości.

Podsumowując:

Fachowe i szerokie usługi psychologiczne są dzisiaj dobrem szeroko dostępnym, z każdego miejsca na Ziemi, w którym jest dostępny Internet.

Coraz więcej ludzi ma potrzebę posiadania psychologa czy konsultanta online z uwagi na łatwość korzystania.

Z przesłaniem dla Pana Tego, Co jest Panu najbardziej teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com