Dlaczego wynik testu ROMA jest podwyższony?

Jestem po pełnej histerektomii z powodu guza jajnika i endometriozy. Nadal wychodzi ca-125 podwyższony do 65 i test roma przekroczony w górę ok 29 po menopauzie. Co może być przyczyna. Lekarz ginekolog stwierdził ze nie powinnam już tego kontrolować i się denerwować. czy to prawda. Mam zaprzestać szukać przyczyny podwyższonych wyników.

Proszę to skonsultować , wyniki powinny być prawidłowe.

Pozdrawiam dr n med. Tomasz Basta uroginekologia , ginekologia plastyczna i estetyczna Intima Clinic ul. Grzegórzecka 67c/u11 31-559 Kraków tel. 570552055 www.intimaclinic.pl