Co oznacza taki wynik cytologii 28-latki?

Dzień dobry, po ostatniej cytologii okazało się, że jest ona nieprawidłowa (gr. III). Zostałam skierowana na abrazję kanału szyjki macicy. Wynik histopatologii, jaki otrzymałam: "nieobfite fragmenty śluzówki gruczołowej endocervix bez cech atypii". Czy mogłabym poprosić o pomoc w zrozumieniu tego rozpoznania? Pozdrawiam serdecznie. kobieta, 28 lat

Oznacza to że wszystko jest dobrze , nie ma zmian przednowotworowych .

Prawdopodobnie jest tylko infekcja.

Pozdrawiam

dr n med. Tomasz Basta

uroginekologia , ginekologia plastyczna i estetyczna

Intima Clinic ul. Grzegórzecka 67c/u11 31-559 Kraków

tel. 570552055 www.intimaclinic.pl