Jakie są szanse, że nie będę miesiączkować?

Witam, Od lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne, obecnie Seasonique. Nie planuję ciąży i nie potrzebuję okresu by czuć się kobietą. Przy Seasonique mam skąpe miesiączki co trzy miesiące. Poprzednio stosowałam zastrzyki DepoProvera, przy których miesiączki całkowicie znikły. Lekarz proponuje obecnie wkładkę Mirena. Jakie są szanse, że nie będę miesiączkować? Nie ukrywam, obawiam się plamien i powrotu do comiesięcznych tortur.

Pozdrawiam dr n med. Tomasz Basta uroginekologia , ginekologia plastyczna i estetyczna Intima Clinic ul. Grzegórzecka 67c/u11 31-559 Kraków tel. 570552055 www.intimaclinic.pl

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

przy wkładkach antykoncepcyjnych miesiączka zanika z biegiem czasu i trwa to około 4 miesięce. Jest to umowny czas, który potrzebny jest na ustabilizowanie się hormonów i zahamowanie miesiączki.

Może się jednak zdarzyć tak, że krwawienia miesiączkowe będą dalej występować, tylko w bardzo skąpej formie. Jest to bardzo prawdopodobny scenariusz.

Więcej o wkładkach domacicznych przeczyta Pani w naszym artykule, do którego link zamieszczam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/wkladka-domaciczna

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.