Dlaczego występuje ból gardła po leczeniu anginy w ciąży?

Witam, jestem w 22 tyg ciąży. Po anginie -Amoksilav (7 dni) pozostał mi jedn. ból gardła promieniujacy do ucha. Ustąpił. Teraz występuje czasami klujacy ból przy polykaniu śliny z drugiej strony i wrażenie zalegającej flegmy też po stronie klujacej. Zaczynają się dolegliwości około południa. Przyjmuje w ciąży heparyne acard. OB i CRP ok, USG szyji ok, krew ok, wymaz z gardła ok (pobierala mi go Pani z lab,a dr. Dąbski pisał że to źle :( ) Proszę o podpowiedzi. Zaczynam lamentowac :( Marta Sta

Lek. Katarzyna Szymczak

Najprawdopodobniej to objawy w związku z przebyta angina, sugeruję inhalacje z soli fizjologicznej i płukanie gardła. W razie niepokoju kontrolę u lekarza rodzinnego czy też ginekologa.
Pozdrawiam